T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Adıyaman Gölbaşı İlçe Halk Kütüphanesi

KÜTÜPHANEMİZ OKUYUCU HİZMETİNE AÇILMIŞTIR

KÜTÜPHANEMİZ HİZMETE AÇILIYOR

.

            Korona Virüsü nedeniyle yaklaşık iki buçuk aydır kapalı olan kütüphanemiz 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle hizmete açılıyor. Kütüphanemiz Bilim Kurulunun tavsiyesi ve Bakanlığımızın kararı üzerine normalleşme sürecinde hafta içi (pazartesi-cuma) 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet verecektir.  Ancak normalleşme süresince sağlığımız için kütüphane içerisinde ve bahçesinde uyulması gereken bazı yeni kurallarımız var. Bu sebeple aşağıda belirtilen kurallara uymak zorunda olduğumuzu bilip, sağlığınız için kurallara uymaya lütfen azami özen gösterin.

 

UYULMASI GEREKEN KURALLAR

.

1- Kütüphaneye maske takılmadan girilmeyecek ve maske içeride de çıkarılmayacaktır.

2- Kitaplara temas öncesi ve sonrasında el antiseptiği veya kolonya kullanılacak.

3- Kütüphane giriş ve çıkışlarda sosyal mesafe kurallarına (en az 1 metre) uyulacak, girişlerde kişiler sıra ile içeriye alınacak ve sırada durulması gereken alanlarda aralarında en az 1 metre mesafe olacaktır.

4- Kullanıcılar özellikle ilk girişte el antiseptiği veya kolonya kullanacak.

5- Salonlarda oturma düzeni personellerin yönlendirmesi doğrultusunda yapılacak. Her masada sadece 1 kişi çalışabilecek.

6- Kullanıcılar kütüphane içerisinde su harici yiyecek ve içecek tüketmeyecek.

7- Kitap alışverişi, kaynak bulma, kitap arama gibi işlemler sırasında kütüphane kullanıcıları ile çalışanlar arasında sosyal mesafe (en az 1 metre) korunacaktır.

8- Kullanıcılar kütüphane içinde mümkün olduğu kadar kısa süre kalacaktır.

9- Gün içerisinde kullanıcılar kütüphaneye ilk giriş yaptıklarında “Günlük Yararlanma Biçimine Göre Okuyucu Formu” nu dolduracak ve çıkarken de çıkış saatini yazacak.

10- Kütüphane içinde mecbur olmadıkça yüzeylere dokunulmayacaktır. Sık dokunulması mümkün olan yüzeylerin farkında olunacak ve buralara dokunulduğunda el antiseptiği kullanılacaktır.